Múzeum Kysuckej dediny vo Vychylovke bude počas marca slúžiť filmárom. Súčasne so zamestnancami múzea je areál využívaný filmovým štábom, ktorý sa stará o prípravu scén pre nový historický film. Nejde o veľkú medzinárodnú produkciu, ktorá by rozozvučnila streamovacie služby a nadšencov kinových trhákov. Napriek tomu je každý región mimoriadne šťastný so záujmu filmovej produkcie o rôzne regióny a nepochybne aj o múzeum vo Vychylovke.

Vychylovka, filmovanie

Informácia pre návštevníkov

Keďže nie sme oficiálnymi stránkami múzea a tlmočíme len nami získané informácie, filmové nakrúcanie bude prebiehať počas marca až do 24. marca. Do areálu vstup nie je možný. Do areálu prichádzajú rôzne vozidlá s kostýmami, technické vozy s technikou, kabelážou, prípadne rekvizity. Múzeum v tomto období  nie je možné navštíviť, ani sa v ňom pohybovať. Nežiadúce a problémové môže byť prechádzanie sa po okolí, keďže prípadná historická scéna zachytávajúca hrajúce sa deti, či prechádzajúcich dedinčanov s koňmi by mohla byť značne poškodená zvedavcami postávajúcimi v lesoch. Je preto vhodné zvážiť mieru vlastnej zvedavosti o to viac, ak scény ani neprebiehajú vonku, ale môžu sa v daný deň odohrávať v iných miestach Slovenska, ale technika zostáva v múzeu s tými, ktorí ju pripravujú na ďalšie scény v ďalšie dni.

Držme filmárom palce, aby v krásnom Múzeu kysuckej dediny dokázali nájsť všetky potrebné scény, nakrútili dobrý materiál, región in poskytol čo najviac skúseností a možností, ale najmä držme palce, aby úspech výsledného filmu bol v konečnom dôsledku úspechom aj pre Kysuce. Každý film je príležitosť a úspešný film je veľkou príležitosťou. Je nepochybné, že sa tak čoskoro do zoznamu filmov nakrúcaných na Kysuciach zaradí ďalší kúsok.

Zoznam filmov a podrobný prehľad filmových zaujímavostí z rôznych miest Slovenska nám totiž už pár rokov prináša krásna knižná séria Filmové miesta, v ktorej má Vychylovka svoje pravidelné miesto. Foto a info uviedlo aj Cestovanie.net

INZERCIA: