Vydavateľstvo IKAR vydalo naozaj unikátnu knihu, ktorá sa venuje slovenským ľudovým krojom po obrazovej stránke viac, než akákoľvek kniha doteraz. Krásne fotografie fotografa Petra Brenkusa dotvárajú atmosféru tejto knihy aj preto, že samotný fotograf má bohaté skúsenosti z fotografovania krojov, podujatí, folklóru a napríklad priamo Lúčnice. Profesionálne snímky, jendotlivé kroje a rozdelenie dokáže potešiť väčšinu Slovenska. Všetky kroje pochádzajú zo zbierky Jany Kucbeľovej, ktorá je zberateľka aj reštaurátorka slovenských ľudových krojov.

V roku 2018 vyšla kniha, ktorá je formátom a veľkosťou väčšia a stala sa hodnotným darom pre obchodných partnerov, obohatením rodinných knižníc a ešte mnoho iného. Je pekné, že záujem o tradície a foklór neutícha a svedčí o tom aj popularita tejto knihy a jej predaj. Vyšla v júni 2008 a pomerne rýchlo sa umiestnila medzi top 5 najpredávanejšími knihami na Martinus.sk, ako aj na BUX.sk.

Ako sú na tom Kysuce?

Celá kniha je zostavená zo zbierky Jany Kucbeľovej. Má zastúpené mnohé slovenské obce, jednotlivé regióny. Z Kysúc sa v knihe objavuje Oščadnica a niektoré náznaky z okolitých obcí. Hoci Kysuce nemajú veľa miesta vknihe, nemusíte ich dlho hľadať. Nachádzajú sa na predných stranách pri prvom listovaní vôbec.

Knihu Odetí do krásy si môžete kúpiť v akomkoľvek dobrom kníhkupectve, alebo cez internet:

 

INZERCIA: