Skanzen Vychylovka – múzeum kysuckej dediny sa teší rok od roku stále väčšej popularite a záujmu o ľudovú kultúru a architektúru. Vedenie múzea preto pripravilo niekoľko noviniek, ako aj rozšírenie trate, ktoré sa plánovalo dlhodobo. Okrem noviniek múzeum zaskočil aj sneh, ktorý ohrozoval budovy. Nižšie nájdete súhrn noviniek.

Snehová nádielka ohrozila budovy

V skanzene napadlo viac ako jeden a pol metra snehu. Aby sa nepoškodili strechy domčekov a ostatných stavieb, zamestnanci múzea aj za pomoci ťažkej techniky vyšli k jendotlivým stavbám a zbavili strechy mohutnej záťaže.

Práca na výstavbe multifunkčnej budovy pokračujú
Aj napriek snehu a zime pokračujú stavebné práce na budovaní multifunkčnej budovy vstupného terminálu lesnej úvraťovej železničky. Prvých návštevníkov by tak mohla oficiálne prijať v máji tohto roku. V tomto objekte bude možné nájsť oddychové priestory, toalety, občerstvenie, informácie, ako aj suveníry.

Rozšírenie železničnej trate
Na lesnej úvraťovej železnici vo Vychylovke pribudne na sezónu 2012 oveľa viac trate. Dostať sa tak budú môcť návštevníci až na Oravu a kúpiť pritom bude možné aj jednosmerný lístok pre tých, čo by si radi spravili dlhší výlet v oboch regiónoch. Toto v podstate staronové spojenie týchto dvoch regiónov bude slávnostne otvorené o niekoľko mesiacov a očakáva sa, že priláka ešte viac turistov ako doteraz.

Informácie priniesli tlačové správy Kysuckého múzea

INZERCIA: