07 Jan 2012
January 7, 2012

Zaujímavé miesta v okolí

0 Comment

Zaujímavé miesta v okolí Vychylovky, ktoré by ste mohli navštíviť, by sme mohli rozdeliť do dvoch kategórií. V prvej kategórií by boli také miesta, ktoré sú v susedných dedinkách a druhú kategóriu by tvorili zaujímavé miesta Kysúc, ktoré nie sú od Vychylovky nejak vzhľadom na svoj význam ani ďaleko.

Radôstka
Podlhovastá obec sa nachádza pri Starej Bystrici. V smere od Čadce na kruhovom objazde neďaleko píli sa vyberiete podľa značenia smerom k mostu cez rieku. Obec je zaujímavá novým dreveným kostolom. Ale napríklad aj informáciou, že sa tu Jánošík schovával u tetky Cesnekovej. Viac info na http://radostka.starabystrica.com

Stará Bystrica
Stará Bystrica je v posledných rokoch veľmi významnou zastávkou mnohých turistov aj z ďaleka. Môže za to niekoľko rarít a zaujímavostí. Nachádza sa tu prvý a zatiaľ jediný orloj na Slovensku, najpresnejšie hodiny celej Európy a zároveň najvyššia drevená socha (ktorou orloj vlastne je) na Slovensku. Nachádza sa tu celkom zrekonštruované námestie s osobitou architektúrou a atmosférou. Kameň, na ktorý sa postavíte a môžete si niečo želať, bol privezený z vrchu Černatín, kde vraj kedysi stál hrad. Dnes sú tam len určité ruiny.
Viac info na: http://starabystrica.sk http://starabystrica.sk http://zaujimavosti.net

Orava
Orava je práve vo Vychylovke asi najbližšie k tejto časti Kysúc. vedie tadiaľto cestné spojenie a oba regióny sú si tu bližšie. Dlhá zrekonštruovaná cesta tak Kysuce spája s Oravou. Prístupná je Oravská Lesná, oravská časť železnice ale aj mnohé zaujímavé miesta Oravy.

Terchová
Cez Radôstku si to mnohí pred Jánošikovými dňami namieria do Terchovej, kde sa koná kultúrny program, ale napríklad aj majstrovstvá sveta vo varení halušiek, čo je nová tradícia. Terchovú pozná nepochybne každý. Kým patrí pod okres Žilina, historicky aj etnicky je spätá s obcami ako Stará Bystrica, Radôstka, Lutiše a podobne. Podobnosť nie len v nárečí je nepopierateľná.
Viac info na: http://terchova.sk

Čadca a okolie
Zaujímavých miest v okolí mesta Čadca nájdeme hneď niekoľko. V časti Milošová, v osade Megoňky sa nachádzajú milióny rokov staré pieskovcové gule, geologický útvar s veľkým významom. V obci Korňa sa nachádza výver ropy priamo na lúke. Ropa je pritom vysoko kvalitná, ale jej zásoby nie sú veľké na ťažbu. Zaujímavé je aj Klokočovské skálie, alebo tiež Turzovka Živčáková, čo je pútne miesto známe kresťanom.

INZERCIA: